sefageldiniz.com - Türkçe Forumunuz

Tam Görünüm: iPhone Harici Disk Sürücü
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Günümüzde piyasada bulunan pek çok cep telefonu, üzerlerinde bulunan kapasitenin birer harici disk sürücüsü gibi kullanılabilmesine olanak sağlarken, iPhone‘da bu özellik bulunmuyor. En azından 28 Temmuz’a kadar bulunmayacak.

O tarihten sonra Linki görmek için lütfen üye olunuz. üye olmak için buraya tıklayınız. uygulaması, iTunes App Store üzerinde 6.99$‘a satılacak. Geliştiricisi Veiosoft, DataCase uygulamasının Apple Filing Protocol (AFP) ve Bonjour ile uyumlu çalıştığını belirtiyor. Bu sayede aynı ağ üzerinde bulunan tüm Mac bilgisayarların, iPhone sürücüsünü tıpkı bir harici diskmişçesine görebileceği belirtiliyor.

Yazılımı kurduktan sonra iPhone, tıpkı bir harici Mac sürücüsü gibi bilgisayarınızda belirecek ve siz de sürükle-bırak yöntemi ile dosyalarınızı cihaza kablosuz bağlantı üzerinden gönderebilecek, ya da cihazdaki verileri bilgisayarınıza alabileceksiniz. Eğer Windows ya da Linux kullanıcısı iseniz DataCase, aynı özellikleri iPhone üzerinden HTTP ya da FTP bağlantısını kullanarak erişmenizi sağlayacak.

Eğer iPhone’a taşıdığınız dosyaları görüntülemek isterseniz, DataCase üzerinden Microsoft Office, PDF ve metin dosyalarını görebileceksiniz. Yazılım sayesinde iPhone üzerinde 16 adede kadar disk bölümü oluşturabilecek ve bunların her birine farklı okuma/yazma/gözatma yetkilendirmeleri atayabileceksiniz. Bazı bölümleri ise güvenlik sebebi ile görünmez yapabilmek de mümkün olacak.

iPhone üzerinde doğrudan sistem yazılımı üzerinde gelmesi gereken bu muhteşem yazılımı, pek çok iPhone / iPod touch kullanıcısının satın alacağını düşünüyoruz.
Referans Adresler